Klimaprodukt

Klimaprodukt a.s.

Výrobky

  • vzt potrubí kruhovévzt potrubí kruhové

Vzduchotechnické potrubí kruhové

Kruhové potrubí se používá ve vzduchotechnických rozvodech pro přivod a odvod vzduchu.
Trouby SPIRO a tvarovky jsou vyráběny v rozsahu průměrů 100-1250mm s tloušťkou stěny 0,6-1,1mm.
Pro zvýšení tuhosti mohou být trouby SPIRO opatřeny prolisy.
SPIRO trouby mohou být také použity například jako odlehčovací trouby inženýrských staveb, ztracené bednění, resp. ochranné průchodky.

zpět nahoru  • vzt potrubí čtyřhranévzt potrubí čtyřhrané

Vzduchotechnické potrubí čtyřhranné

Čtyřhranné potrubí pro tlakové skupiny 1 až 6 je vzduchotechnické potrubí používané zejména pro klimatizaci, větrání a odsávání.
Potrubí vyrábíme ve standardních rozměrech a tvarech. Jsme schopni se přizpůsobit požadavkům zákazníka u atypických velikostí a u nestandardních tvarovek. K výrobě používáme ocelové plechy pozinkované, nepozinkované, případně i nerezové v tloušťkách dle platných norem.
Ke spojování trub a tvarovek nabízíme válcované přírubové profily z tenkých plechů pro lištový spoj, a to ve třech velikostech. Ke zpracování zakázky používáme výpočetní techniku nejen pro evidenci, ale i pro zpracování přístřihových plánů zejména tvarovek, jakož i pro řízení plazmového pálicího stroje.
Nevyžadujeme od projektantů žádné speciální formy zadávání, ani nepředepisujeme vlastní formuláře. Části trub a tvarovek navzájem spojujeme rohovým (Pittsburghským) spojem, podélným ležatým spojem a stojatým spojem. Do oblouků, kolen a odskoků upevňujeme pomocí speciálních příchytek náběhové a vodicí plechy.
Velké plochy plechu jsou vyztužovány prolamováním za účelem zvýšení tuhosti a snížení hluku vyzařovaného z potrubí.

zpět nahoru  • ohebné troubyohebné trouby

Ohebné trouby

Trouby FLEXO jsou ohebné a tvarovatelné podle potřeby montáže. Jsou vyráběny z hliníkové fólie o síle 0,08 mm, a to buď dvouvrstvé nebo třívrstvé o průměrech od 80 do 500 mm s možností ohybu poloměrem 1 až 1,5 d. Vnitřní i vnější povrch je tvořen charakteristickými vlnkami uspořádanými ve šroubovici.

zpět nahoru  • lutnylutny

Lutny, hrázové lutny, větrací potrubí pro doly


zpět nahoru  • odsávací zákrytyodsávací zákryty

Odsávací zákryty

Odsávací zákryty (digestoře) vyrábíme v jednostranném (nástěnném) a oboustranném závěsném provedení. Celonerezová svařovaná, nýtovaná nebo šroubovaná konstrukce je vybavena sběrným žlábkem kondenzátu a jednou nebo dvěma řadami tukových filtrů. Zákryt je možno vybavit osvětlovacím tělesem.

zpět nahoru  • protidešťové_žaluzieprotidešťové_žaluzie

Protidešťové žaluzie

Protidešťové žaluzie se užívají k ochraně venkovních nasávacích nebo výfukových otvorů vzduchotechnických rozvodů proti vnikání dešťové vody.
Jsou svým provedením určené k osazení na zeď nebo do potrubí. Jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu, konstrukční hloubka je 75 mm, rozteče mezi vodorovnými lamelami jsou 50 mm. Žaluzie je možno zhotovit i z nerezového materiálu, hliníku nebo s povrchovou úpravou komaxit.

zpět nahoruNáhradní díly k jednotkám KDD a KDK

Vyrábíme náhradní díly ke vzduchotechnickým jednotkám KDD nebo KDK, původně vyrobených v Kovoně Karviná. Jsme schopni dodat všechny výměníky (KDKE, KDKG, KDKN, KDKR) s výjimkou rotačních (RDK), náhradní díly pro všechny ostatní komory (KDKA, KDKC, KDKL), mimo zvlhčovací (KDKU).

zpět nahoruNáhradní díly k požárním klapkám PKK

Dodáváme pro požární klapky PKK 90 některé náhradní díly jako jsou tavné pojistky, pružiny, kryty apod.zpět nahorumedomet Medomet www.medomet.cz

Medomet je zařízení ke stáčení medu, tj. získávání medu ze včelích pláství odstřeďováním. Je určen zejména pro včelaře s maximálně 40 včelstvy, pro stacionární zabudování v dosahu elektrické přípojky 230 V.
Skládá se z pohonu a nádoby s košem. Svou konstrukcí je určen pro dva nebo čtyři rámky tangenciálně umístěné v koši. Koš je roztáčen přes převod vícedrážkovým řemenem třífázovým elektromotorem s řízeným rozběhem a doběhem a možností změny otáček pomocí frekvenčního měniče.
Všechny části medometu, které přicházejí do styku s medem jsou vyrobeny z nerezové oceli určené pro styk s potravinami.

zpět nahoru  • atypické výrobkyatypické výrobky
  • atypické výrobkyatypické výrobky

Atypické výrobky z plechu


zpět nahoruSlužby

- servis, montáž a opravy vzduchotechnických zařízení, požárních klapek a klimatizačních jednotek
- dělení plechu stříháním, tvarové pálení plazmou
- ohýbání, skružování
- práce na lisech excentrických do 100 t, ohraňovacím lisu do 80 t hydraulickém lisu do 250 tun
- bodové svařování CO2
- soustružení, frézování, vrtání

zpět nahoru